Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 122 komentarze

Piosenka autorska

don - lubię piosenki

Ścios zadaje cios

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

konotacje środowiskowe

Właśnie przeczytałem artykuł Ściosa "Nowy Ekran - stare metody".  Ścios zarzuca NE  konotacje ze służbami. Dowodem na to jest obecność osób związanych z Pro Militio i SOWA (Wilecki, Toczek, Podobin, Poręba-były właściciel prawa tytułu prasowego "Ekran" ). Z tym, że nie wymienia kto z SOWA jest obecny na NE a jedynie ustala fakt iż zarówno w Sowie  jaki i w Pro Militio zasiada Jan Oczkowski i Zbigniew Kumoś.

Jest sporo o Toczku, szczególne zainteresowanie może wbudzić informacja o "OKO" które w 2005 podjęło współpracę z Tymińskim oraz to ,że  "w ogłoszeniach prasowych OKO oferowało 168 zł brutto dziennie za zasiadanie w obwodowych komisjach wyborczych. Warunek był jeden:należało dostarczyć listę z 30 duszami-nazwiskami osób,adresami i pesel". Scios porównuje metody pozyskiwania kandydatów "OKO" do NE, przypisując im również motywację finansową. Dalej jest kolejne zaprzeczenie , że Ścios to nie Bączek i przypisana teza bezpośredniego ataku NE na Macierewicza, tzn. zdyskredytowania go.

Tekst jest adresowany do odbiorców "nieposiadających wiedzy o rzeczywistych konotacjach tego środowiska". Ścios wyjaśnia te konotacje, informując pomiędzy wierszami , że "tu mocno śmierdzi". I tak też pewnie będzie odebrany ten tekst, mówię tu o swoich niektórych znajomych, a żeby nie szukać daleko wystarczą wpisy Seawolfa.

Współczuję ŁŁ ponieważ samo prowadzenie NE jest energochłonne, jego projekt list obywatelskich również - a tu jeszcze trzeba się bronić przed ciosami. Może dobrym rozwiązaniem byłłaby publikacja kart z IPN R.Opary? Przypuszczam, że ten artykuł będzie miał duże konsekwencje przy ewentualnym zapraszaniu kandydatów do list obywatelskich , tak więc trzeba się do niego będzie jakoś odnieść.

KOMENTARZE

 • łł
  łł, mam do ciebie pytanie.
  Czy ten twój Toczek ma na imię Admirał? Bo jeżeli ma na imię Admirał, to faktycznie imię Admirał powinno być napisane dużą literą.
  Ale jeżeli ten twój Toczek ma inne imię, na przykład Marek Jurek, to on jest i wiceadmirał i z małej litery.
  O którego zatem admirała chodzi w tym artykóle i wicewersa?
  ps
  Aha, może w przyszłości zamiast słowa "artykół" używaj słowa "przybór", wtedy trafisz, a imona pomiń.
 • @Łażący Łazarz
  GP jest obok Naszego Dziennika najbardziej opiniotwórczą gazetą na "prawicy". Tekst Ściosa aczkolwiek niewiele wnosi merytorycznie ustawia jednak NE w kącie i chodzi mi już nie tyle o Ściosa czy R.Oparę ale o "ludzi w terenie" czyli np. mnie. Mogę się bronić przed "klimatami", można dyskutować o tym czy straci PiS czy zyska na wejściu NE do gry - ale ciężko jest odpierać nieustanne "fundamentalne" ataki i pomówienia. I dlatego to oświadczenie z IPN byłoby idealnym zwieńczeniem wydanego już wcześniej oświadczenia. Byłby to świetny argument w rozmowach jakie dopiero będą miały miejsce (miejmy nadzieję). Artykuł Ściosa będzie pęczniał i przemilczanie go nie będzie dla NE najlepsze. Ten "niesmak" z dowcipu o zaginionej stówie jednak pozostanie. Może mógłbyś napisać coś w obronie polemicznego w Naszym Dzienniku?
  To bardzo smutne , że tak się sprawy potoczyły. Nie rozumiem do końca stanowiska GP, zwłaszcza braku jakiejkolwiek próby porozumienia się.GP nie jest nieomylną wyrocznią... pamiętam jak Sakiewicz z Terlikowskim najeżdżali kiedyś na o. Rydzyka. Potem się przeprosili i choć na stronach RM informuje się o inicjatywach GP to próżno by szukać po stronie GP jakiejś większej sympatii do RM , poza okolicznościową obroną RM przed kluzikowcami... Ścios pisze dobre i ważne rzeczy tym bardziej uwiarygadnia to co napisał ("NE-stare metody"). Nie wiem... bardzo trudna i bolesna sprawa. Trochę jak u Salomona...
 • Dajcie pełny tekst artykułu, w sieci go nie ma
  http://www.gazetapolska.pl/4737-nowy-ekran-%E2%80%93-stare-metody

  Dlaczego nie dali całego tekstu? Bali się dyskusji na Niezależnej i w blogach? Rozbijają obóz antyPO, czyli... wzmacniają PO przed wyborami, oraz sprytne SLD, PSL.
 • @Marek Kajdas
  Na razie zbiera żniwo szeptane w postaci "trzymajmy się znanego". Znane jest PiS nieznane i teraz już bardzo podejrzany jest NE.
  Ciekawi mnie kto wystawia zaświadczenia o koszernej prawicy? Jak je otrzymać? Czy to nie jest tak jak z certyfikatem do spraw niejawnych, które wystawiają służby, które to z kolei...itd.
  Ścios zadał cios i kto wie czy to nie knockout....
 • @Antoni1
  Zacytuję ostatni akapit ze Ściosa, będący chyba credo tego artykułu:

  "Reakcja decydentów portalu, tak niewspółmierna do zakresu krytyki, ujawniła rzecz wyjątkowo istotną: objawiła bowiem faktyczny krąg osób i idei, które przez rzekomo "prawicowy" Nowy Ekran są postrzegane jako wrogie a także ukazała zamiar antagonizowania wyborców PiSu i dyskredytowania autentycznych przeciwników grupy rządzącej. Niezależnie od dalszych działań środowiska NE, jego liderom będzie niezwykle trudno wykazać się dobrą wolą i dowieść czystości intencji. Obecne możliwości portalu są mocno ograniczone i choć nadal może przyciągać osoby niezorientowane lub stanowić źródło groźnych manipulacji - ten projekt tworzenia "trzeciej siły" wydaje się już nie mieć szans"
 • @don
  Działania Ściosa i całej grupy (kiedys o tym wspominałem),staja się logiczne, jesli założyć, że są zwolennikami PiS - tyle, że w takim układzie, gdy PiS jest tylko nieco inną wersją układu okrągłostołowego.

  Każdy, kto nie jest członkiem układu - jest zwalczany z całą zaciętością.
  Opara i ŁŁ - są spoza. Sa więc wrogie, niezależnie od opcji ideowej jaką reprezentują.

  Dlatego sam pomysł tworzenia list obywatelskich, czy jakichś komitetów poparcia PiS - jeśli mieliby to robić ludzie poza kontrolą - jest nie do przyjęcia.

  Jeszcze to Pana dziwi?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Artykul jest w salonie24, mozna czytac i komentowac.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  W świetle ściosowego akapitu przestaje dziwić. Ale..aż się wierzyć nie chce. .
  Coraz bardziej mi to przypomina wspomniany salomonowy sąd: dzieckiem jest Polska a dwie kobiety to partie które walczą o to dziecko.. Czy PiS jest prawdziwą matką czy NE : oto jest pytanie... Jak tam było? W końcu prawdziwa matka zrezygnowała dla dobra dziecka..
 • @mariko
  Dla mnie narracja Ściosa jest oczywista. Od ponad roku przestałem interesować się jego publicystyką.
  Nie kupuję tej opcji.
  Podobne zstrzeżenia mam do Maciarewicza. To jedna linia.
 • @Łażący Łazarz
  Nie po raz pierwszy nastąpiło to lądowanie w ścieku. Już kiedyś GaPol przyczynił się walnie do zwycięstwa Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich... Pamiętamy przecież "plakatową" okładkę z napisem, by nie głosować na Olka ani na Bolka. A mógł wesprzeć choćby w łajdackim stylu: "Bolek śmierdzi, ale klamerkę od bielizny na nos i dać na niego głos" ;-)).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej