Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 122 komentarze

Piosenka autorska

don - lubię piosenki

alle osso chodzii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pytam bo nie rozumiem

1. Czy już NA PEWNO wiadomo , że p. Ryszard Opara jest agentem/konfidentem/przyjacielem WSI ?

2. Jeżeli nie wiadomo - to co wiadomo NA PEWNO ?

Zagaiłem pewnego znajomego czy zna NowyEkran - a ten mi na to , że owszem zna ale SŁYSZAŁ , że założyli go DZIWNI ludzie. Nie tak dawno toyah pisał jak łatwo można zdyskredytować kogoś przypisując mu np. "dziwne zachowanie"...

Więc się zastanawiam: jak to jest?

Bije nam serce po prawej stronie, nie chcemy tego co jest, nie chcemy tego co było, pamiętam jak w czasie ostatnich wyborów o.Rydzyk namawiał żeby głosować na tych których jeszcze nie było... Smoleńsk i Łodź diametralnie zmieniły polską scenę polityczną: wszyscyśmy się stali pisowcami.. ŁŁ nigdzie  i nigdy nie wyraził się źle o Kaczyńskim czy o samym PiSie, Wręcz przeciwnie: jasno zadeklarował współpracę i co jest najważniejsze : określił swój elektorat. Nie jest to elektorat  PiSu, nie sądzę żeby to był elektorat Platformy. Moim zdaniem  w głównej mierze byłby to elektorat do tej pory nie głosujący, oszukany i  zniesmaczony. Piękne są idee do których ŁŁ się odwołuje, piękne jest to do czego chce się odwołać w ludziach. Dla mnie osobiście idzie o rzecz większą niż "arytmetyka eski" - dla mnie idzie o podniesienie morale naszego narodu, a to można tylko osiągnąć będąc wewnętrznie wolnym (w tym też od słynnej już "konieczności") Bardzo dobrze czułem 10 IV tego roku w Warszawie, gdzie sam przyjechałem, gdzie stałem i chodziłem obok bardzo różnych ludzi i gdzie czuło się  , pardon za patos, że jednoczy nas jakaś Większa Sprawa. Tą sprawą  nie była złość, nie był nią strach, była nią oczywiście pamięć ale przede wszystkim to była Troska. Tak jak wtedy tak i teraz wiem, że jest nas mało. "Mało" bo wygrała w stolicy HGW, "mało" bo wygrał Komorowski, "mało" bo ludzie są rozgoryczeni, zmęczeni i co najważniejsze bez wiary, że jakiekolwiek wybory coś zmienią. Dlatego bardzo mi się podoba pomysł ŁŁ , że chce coś ruszyć, że chce poruszyć to co w ludziach najlepsze, że chce im pokazać , że stać ich na coś lepszego, że WARTO SPRÓBOWAĆ.  

Kilka smutnych tekstów przypomniało mi scenę z filmu "Lot nad kukułczym gniazdem" gdzie Jack Nicholson próbuje wyrwać sanitariat i wyjść na wolność... Oczywiście mam nadzieję na inny koniec!:)

 Ale gdyby przyjąć najczarniejszy scenariusz, to nawet wtedy ŁŁ jak  Jack Nicholson, będzie mógł rzucić zastrachanym i słabym czubkom :"ale przynajmniej próbowałem"

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej