Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 122 komentarze

Piosenka autorska

don - lubię piosenki

Wczora z wieczora

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

byłem wczoraj na spotkaniu z Michalkiewiczem i Braunem

Spóźniony (10min) dotarłem na 4 piętro budynku "Solidarności". Znajoma sala, ludzi co niemiara, pękała w szwach. Tematem spotkania był "Antypolonizm". Michalkiewicz ciekawie nawiązał do analogii XVIII wieku, kiedy to również dominował przesąd , że Polacy nie nadają się do samorządności.. Braun podkreślał zgubny kierunek budowania Polski bez Boga i braku poszanowania prawa własności. Zostało podkreślone , że w 2003 r. Polska weszła na drogę utraty niepodległości, przy akompaniamencie również czołowych postaci PiS. Z ciekawostek dowiedziałem się , że ojciec Petelickiego to elitarny sowiecki komandos (coś na wzór naszych Cichociemnych). (Tzn.: był Polakiem ale zrzucili go Sowieci) Ciekawym tematem była kwestia żydowskich roszczeń majątkowych, które nie mają żadnego zakorzenienia w prawie. Michalkiewicz nadmienił, że mógłby to być dobry test wyborczy dla partii : jaki jest ich stosunek do żydowskich roszczeń. Postawę Sikorskiego zakwalifikował jako grę dyplomatyczną do jesiennych wyborów a dowodem tego miała być wcześniejsza rozmowa ,w lutym, z H.Clinton.

Ale prawdziwą burzę wywołało pytanie jednej pani do Grzegorza Brauna : czy chciał startować z list PiSu? Poruszony Braun odpowiedział , że absolutnie nie i dodał , że "wrocławski PiS jest żyrantem <<układu Wrocławskiego>>" ponieważ jest świadom przeszłości Schetyny i nie mówi o tym głośno. Poza tym zarzucił PiS jako partii "antypolonizm nieuświadomiony" spowodowany brakiem dostatecznego względu na kościół katolicki i kwestię Polski katolickiej. "Kto się dobrze porachuje z Polską historią, pochyli się nad jej 1000-cem lat historii, ten nie może się umawiać , że nie będziemy się wychylać z Kościołem i katolickim Panem Bogiem".

"Ktoś kto taką umowę społeczną proponuje , nie wie o czym mówi albo ma inne ukryte dążenia". Te słowa wywołały z jednej stronę burzę oklasków z drugiej słychać było głosy oburzenia. Na zakończenie Braun dodał: "Nie bądzcie Państwo sfrustrowani na wiosnę przyszłego roku, że oddaliście głos na tę jedyną słuszną partię a wyszło jak zawsze".

KOMENTARZE

 • O, cholera!
  Swietny tekst. Sedno!!

  Widzę, że klaruje się wizja Polski i nawet z Michalkiewiczem da się dogadać.
  Ludzie!
  Zanosi się na wielki przełom narodowy.
  Wszędzie łączą się ludzie, katolicy.
  Wczoraj byłam na podkarpaciu i było to samo.
  Ludzie zebrali się na urodzinach charyzmatycznego byłego posła i sołtysa.
  Panował Jeden duch i jedne diagnozy. Bez ideologii partyjnej i politykierstwa.
 • @circ
  Na pewno dominują dwa nastroje: gotowości do walki i wyczekiwania. Ale nie byłbym przesadnym optymistą...po 10 IV , po beatyfikacji księdza Jerzego, po Krzyżu przed pałacem,... warszawiacy wybrali HGW. No, ale oczywiście trzymam kciuki!:)
 • Społeczeństwo dojrzało.
  Ale jeszcze musi być ta właściwa iskra i wtedy nie ma wybacz. Uwolnimy się od tego balastu.
  AdNovum
 • @AdNovum
  Był naprawdę tłum ludzi. Ludzi którzy pytali :"jak nie na PiS- to na kogo?". No i pytanie wisiało w próżni, bo to raczej nie był elektorat Korwina.
 • @don
  Stąd wniosek, że UKŁAD się wyczerpał.
  Ludzie czekają na nowe- ale nie uwierzą już z UKŁADU nikomu.
  Wybory to jest pryszcz- dopiero po nich się zacznie.
  Pozdrawiam i dobranoc- idę spać.
  AdNovum
 • Zapis audio wykładu - polecam!
  "Antypolonizm we Wrocławiu"

  http://grzegorzbraun.pl/
 • "antypolonizm nieuświadomiony"
  Jakże często razwietka gra ultrakatolicyzmem a także antysemityzmem. Tak i tym razem dzieje się. Jedyną kwestią otwartą jest kto z głównych aktorów rozróby uczestniczy w niej świadomy prawdziwych celów, a kto nie. Prelegentów raczej nie podejrzewałbym podobnie jak Marka Jurka i wiele innych osób. Rzeczą charakterystyczną jest, że robi się głośno o nich nie wtedy, gdy władza umoczonych osiąga szczyty.

  Oczywiście są także ataki z przeciwnej strony stawiające PiS w roli ekspozytury Ojca Rydzyka. Możecie się śmiać, ale tak postrzega PiS większość MWzWM i właśnie z tego powodu PiS jest dla nich nie do przyjęcia.

  Żeby było śmieszniej, jedno drugiemu nie przeczy, gdyż adresowane jest do różnych "targetów"! Na tej samej zasadzie w jednych środowiskach PiS przedstawiane jest jako "socjalistyczne" w innych jako element zniewalającego i wykorzystującego nas ładu "globalnego" podporządkowanego wielkim korporacjom. Itp, itd.
 • @Janko Walski
  Marzy mi się panel dyskusyjny z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Marka Jurka, Stanisława Michalkiewicza i o. Rydzyka. Może by się w końcu wyjaśniło u źródeł kilka kwestii.
 • @don
  Polecam wywiad-rzekę z braćmi Kaczyńskimi sprzed paru lat. Myślę, że najbliżej im do tradycji piłsudczykowskiej.
 • @don
  Wielce interesujące sprawozdanie.
  Jak pisałem u kogoś innego - circ czuje kierunek - czyli potrzebę jednoczenia pod wspólnotą wartości.
  Mnie nawet to by odpowiadało tyle, że co i rusz widzę ważne sprawy przysłonięte diablim ogonem, a i stuk kopyta też słychać.
  ;-)

  Natomiast - z Pana uwagi o panelu dyskusyjnym;
  fakt, że jest potrzebne forum ideowe. Ale z wymienionych panelistów - JK reprezentuje opcję Polski dobrze zorganizowanej i silnej gospodarczo, z niskim poziomem życia mieszkańców - po to, aby móc "wydajniej" wspomagać - no nazwijmy to Zachód. (Typu Gruzja, Irak, Afganistan i podobne wspieranie). W zamian ten "zachód" ma "nas" bronić pred polskim społeczeństwem typu ciemnogrodzkiego.
  Jestem za JK - w zakresie działań nad sprawną organizacją państwa. I ani piędźi więcej.

  Michalkiewicz - prezentuje myślenie zdroworozsądkowe, ale brak mu idei perspektywicznej.

  Marek Jurek, o. Rydzyk, ale też Braun - to opcje katolickie (circ to watykańska szowinistka, aż zjudaizowana), - problem, że przez KRK utraciliśmy (w znacznej mierze) ideewłasnej odrębności rozwojowej w ramach chrześcijaństwa, co doprowadziło do degeneracji systemu organizacyjnego państwa, a efektem - rozbiory.

  T. Urbaś miał jedną słuszną myśl swego pomysłu - że trzeba nie partii, a ruchu społecznego. I przy pierwszym kiwnięciu palcem - połączył się z partią; partia może powstać na bazie ruchu - jako forma wykonawcza idei, ale nie jako gwarant ideowy ruchu.
  Idee - plan gospodarczy WiG - to podobieństwo do podejścia PiS - sprawna gospodarka i poprawa stanu państwa da wolność i szczęśliwość.
  Nic nowego.
  W efekcie - zmarginalizował swoje pomysły.

  W "świecie" idei - tak, jak to wcześniej mówiłem i pisałem - pozostaje idea Cywilizacji Polskiej.
  Im wcześniej patriotyczne środowiska zdadzą sobie sprawę z tego faktu - tym szybciej można będzie stworzyć prawdziwie polski Ruch Społeczny bazujący na nauce Chrystusa, ale odrębny strukturze KRK. Tu rozumienie tego problemu przez kard. Wyszyńskiego jest tym, co postawiło go w roli Prymasa Tysiąclecia. I to określenie nie ma krzty przesady.

  Cóż. Moge tylko stwierdzić, że służę swą wiedzą i rozumieniem, ale nie w mej mocy zawładnąc sercami i umysłami. To każdy winien zrobić sam.
  Niemniej; gdyby taki panel dyskusyjny był organizowany - zgłaszam gotowość przedstawienia idei CP.
 • @don
  Marzyć to sobie można, ale realnie J. Kaczyński na taki panel dyskusyjny się nie zgodzi, nie leży to w jego interesie, by odkrywać swoje karty - swoje prawdziwe zamiary. O. Rydzykowi był by nie wygodny. A Marek Jurek niczego nowego już nie wniesie, to zgrana i mało ciekawa karta.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej